Menu

Rozpoznaj nr telefoniczny

Komórki zaistniały na rynku już wiele lat temu, a i tak wciąż są najpopularniejszymi sprzętami. Ludzie telefonują z nich praktycznie bezustannie, aby porozumieć się ze znajomymi, przesłać im wiadomość lub usłyszeć czyiś ton głosu. Jednakże nawet te niezwykłe komórki są nierzadko jakimś niebezpieczeństwem, bo z nich korzystają także oszuści i wyłudzacze. To oni telefonują z nieznanych nikomu numerów, jakie mimo wszystko da się dość szybko odkryć.

Bez wątpienia najprościej byłoby zatelefonować pod nieznany numer, jednak często taki krok nie będzie zbyt pożyteczny. Jeśli on nie działa, ponieważ dana osoba nie odbiera, trzeba inaczej sprawdzić, do kogo należy ten numer. Czasem trzeba więc wpisać numer telefonu do wyszukiwarki internetowej i wejść później na różnorodne portale, by poznać rozmówcę. Są już nawet specjalistyczne strony wirtualne, które mieszczą w sobie praktycznie wszystkie podejrzane numery telefonów, piszą o nich oraz wystawiają im oceny. Każdy może z nich zrobić użytek, a nawet samodzielnie stworzyć opinię o niebezpiecznym numerze. A jeśli jednak taka witryna nie pomoże jakiejś osobie, a tę osobę wciąż będą martwić ciągłe sygnały, zawsze może ona zgłosić się na policję. W pewnych sytuacjach na pewno powinno się tak zrobić, aby zobaczyć się, co to za numer dzwonił oraz poznać tożsamość obcego rozmówcy. Nękające telefony nigdy nie są w końcu niczym przyjemnym, więc warto z nimi zawalczyć.

W obecnych czasach niemalże wszystko da się już bez problemu załatwić. Choćby teoretycznie nieznane numery telefonów można szybko rozpoznać, by ocenić, czy będą one na sto procent niegroźne. W tym celu wystarczy wejść na odpowiednią witrynę wirtualną, zatelefonować pod konkretny numer lub skontaktować się z policją.

W jaki sposób sprawdzić nr telefonu który do mnie dzwonił?

Słyszysz znany ci dźwięk twojego telefonu komórkowego, lecisz do aparatu, odbierasz, a tu odpowiada ci głucha cisza. Myślisz, iż dzwoniący się pomylił, jednak nieznany numer telefonuje po raz drugi, a sprawa zaczyna się później powtarzać, a Ty zastanawiasz się kto dzwonił. Te epizody mogą cię zaniepokoić przynajmniej na tyle, byś odnalazł nieznajomy numer. Zrobisz to bardzo szybko i bezproblemowo.

Na początku zintegruj się z siecią i wkrocz do wirtualnego świata, bo to właśnie z niego będziesz zmuszony zrobić użytek. Odnajdź witrynę internetową trudniącą się wyszukiwaniem i opisywaniem numerów, a następnie zajrzyj na nią i dowiedz się, w jaki sposób należy ją wykorzystać. Niezwykle szybko dowiesz się wtedy, jak wyszukać telefon który do mnie dzwonił, także zareagujesz tak jak trzeba. Wklepiesz telefonujący do ciebie numer do właściwej komórki umieszczonej na portalu, a następnie jako odpowiedź otrzymasz informacje na temat właściciela konkretnego numeru. Pewne z nich są tworzone przez twórców portali, a pozostałe przez zwykłych ludzi, jacy mogli otrzymywać podobne, ciche telefony. Wysłuchaj ich, a odkryjesz swojego intruza.

Portali skupiających różne numery komórek jest naprawdę wiele, także będziesz mógł od razu zrobić użytek z paru z nich, by uzyskać ogromną liczbę danych. Zanalizuj je i samodzielnie zdecyduj, do kogo przynależy numer, który wciąż do ciebie telefonuje.