Menu

Czyj to numer za darmo

Po pierwsze, zrezygnujmy z przepatrywania ksiąg z numerami, bo te pisma już od dawna nie wypełniają najważniejszych zadań. Lepiej zrobimy, gdy podłączymy się do sieci i z jej pomocą odkryjemy, do kogo należy ten numer. W internetowej [przestrzeni znajdziemy dziś odrębne portale internetowe, jakie interesują się wyłącznie numerami – odkrywają je, oznaczają i piszą, do jakiej osoby one należą. Zajrzyjmy koniecznie na tego typu witrynę , a potem wklepmy do jej komórki numer, który ciągle do nas wydzwania. Bardzo możliwe, że błyskawicznie dostaniemy odpowiedź zawierającą informacje na temat danego numeru. Warto zauważyć, że takie portale są uzupełniane nie tylko przez ich właścicieli, ale również przez normalnych internautów. Oni komentują numery telefonów, piszą, do jakiej osoby one należą i ustalają, czy są one niegroźne. My sami również możemy publikować wiadomości o różnorodnych właścicielach numerów, aby w pewnym stopniu pomóc innym ludziom. Z pewnością powinniśmy to robić właśnie w Internecie.

Jeżeli więc dalej nie mamy pojęcia, co to za numer dzwonił, spróbujmy po prostu znaleźć go przez internet. Wiele witryn internetowych pokaże nam konkretnie, kto może być posiadaczem takiego numeru, dlatego powinniśmy tylko wziąć informacje z tych witryn. Czyńmy to za każdym razem, gdy będziemy się wahać, czy powinniśmy spokojnie odebrać swoją komórkę. Lepiej w końcu zawsze być ostrożnym.

Kto dzwonił do ciebie

Choćby nawet nasza książka telefoniczna jest wypełniona doszczętnie, z pewnością nie mamy numerów telefonu do wszyściutkich osobników, jacy przebywają na tym świecie. Czasem zastanawiamy się więc, kto dzwoni, jeżeli na tapecie głównej komórki pojawia się obca kombinacja liczb.

Najczęściej w takich chwilach po prostu nie odbieramy, ponieważ nie lubimy kontaktować się z obcymi osobami. Niemniej jednak jeśli nieznany nam numer zadzwoni po raz drugi, zapragniemy dowiedzieć się, kto może być jego posiadaczem. Jak więc to odkryjemy?

Nie powinniśmy od razu biec na komisariat, bo przecież nie każde dziwne telefony tworzone są przez oszustów. Często nieznajomy numer telefonu może należeć do człowieka z naszej paczki znajomych, który po prostu kupił nowy telefon komórkowy albo zmienił swojego operatora. A jeżeli mamy dojście do sieci, sami ustalimy bez problemów, kto dzwonił. Powinniśmy w tym celu wklepać kombinację cyfr do popularnej strony szukającej albo od razu zrobić użytek ze strony, jaka interesuje się badaniem i sprawdzaniem rozmaitych numerów telefonu. Ona właśnie powie nam samym, co to za numer i do jakiej osoby on może należeć. Później sami zdecydujemy, czy chcielibyśmy odebrać dziwny telefon.

Najczęściej jednak powinniśmy odbierać także i takie dziwne telefony. Jeżeli bowiem nie mamy pojęcia, czyj to numer, możemy niechcący zablokować połączenie kolegi, który chce naszej porady.

czyj nr telefonu stacjonarnego

Komórki zaistniały na świecie już mnóstwo lat temu, a mimo to dalej są wyjątkowo popularnymi sprzętami. Wszyscy dzwonią z nich praktycznie bezustannie, aby porozumieć się ze znajomymi, wysłać im wiadomość albo usłyszeć czyiś głos. Jednakże nawet te niezwykłe komórki mogą być czasami pewnym zagrożeniem, ponieważ z nich dzwonią również bandyci i naciągacze. Oni dzwonią z obcych numerów, jakie jednak da się dość szybko rozpoznać.

Bez wątpienia najłatwiej byłoby zatelefonować pod nieznany numer, jednak często tego typu czyn nie będzie za bardzo efektywny. Jeżeli on się nie sprawdza, ponieważ dana osoba nie odbiera, należy w inny sposób sprawdzić, do kogo należy ten numer. Czasami wystarczy tylko wklepać numer do wyszukiwarki internetowej i wejść potem na różne portale, aby poznać rozmówcę. Są nawet specjalistyczne strony internetowe, jakie skupiają u siebie praktycznie wszystkie podejrzane numery, opisują je i wystawiają im oceny. Każdy powinien z nich zrobić użytek, a także samodzielnie stworzyć recenzję o niebezpiecznym numerze. A jeżeli jednak taka strona nie posłuży jakiejś osobie, a ją dalej będą nękać głuche sygnały, w każdej chwili może ona zgłosić się na komendę. W skrajnych momentach z pewnością powinno się tak zadziałać, aby dowiedzieć się, co to za numer dzwonił i poznać dane osobowe nieznanego dzwoniącego. Głuche telefony nigdy nie mogą być w końcu niczym dobrym, dlatego warto z nimi walczyć.

W dzisiejszych latach praktycznie każdą sprawę da się już spokojnie rozwiązać (np. wykorzystując phone number lookup). Nawet teoretycznie nieznane numery można błyskawicznie odkryć, aby osądzić, czy są one na sto procent niegroźne. W tym celu wystarczy wejść na specjalną witrynę wirtualną, zatelefonować pod konkretny numer albo skontaktować się z komendą.